Ünlü sanatçı Akrep Nalan’ın mirası ortaya çıktı!

‘Akrep Nalan’ olarak bilinen Füsun Nalan Açın, Bodrum’daki meskeninde teneffüs yetmezliğinden ömrünü yitirdi. 67 yaşındaki sanatkarın mevti, sevenlerini yasa boğdu. 

KÖPEĞİ GERİSİNDEN BAKAKALDI
Akrep Nalan’ın cenazesi, Bodrum Belediyesi Cenaze Hizmetleri Birimi’nin aracıyla konutundan alınarak Bodrum Belediyesi morguna götürüldü. Öte yandan ünlü sanatkarın köpeği Lucy ise olan biteni uzaktan izledi.

BUGÜN TOPRAĞA VERİLECEK
Füsun Nalan Açın için bugün Bodrum’da merasim düzenlenecek. Sanatkarın cenazesi, Adliye Camii’nde ikindi namazının akabinde kılınacak cenaze namazı sonrası Torba Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

MESKENİNİ NESİN VAKFI’NA BAĞIŞLAMIŞ
Akrep Nalan etiketi, Twitter Türkiye gündeminde birinci sıraya yükselirken, sanatçı için bir paylaşım da, 1973 yılında müellif Aziz Nesin tarafından kurulan Nesin Vakfı’ndan geldi.

Vakfın resmi hesabından yapılan paylaşımda, “Sizin için Akrep Nalan, bizim için çocuklarımızın Nalan ablası, güler yüzlü, hoş dostumuz Nalan Açın’ın vefatının hüznü içindeyiz. Sevgiyle, dostlukla, hasretle anıyoruz…” tabirlerine yer verildi.

Paylaşımda, ünlü sanatkarın mirasını yıllar evvel Nesin Vakfı’na bağışladığı da hatırlatıldı.

“AMBULANS ÇAĞIRDIM FAKAT VEFAT ETTİ”
Hayatını yitiren Akrep Nalan’ın cenazesi Eski Çeşme Mahallesi’ndeki konutundan alınıp, Konacık Mahallesi’ndeki Bodrum Belediyesi Cenaze İşleri Müdürlüğü morguna kaldırıldı. Cenaze konuttan çıkartılırken, komşuları ve sevenleri gözyaşlarına boğuldu.

Acılarının büyük olduğunu söyleyen ve Akrep Nalan’ın teneffüs yetmezliği sorunu bulunduğunu belirten 13 yıllık komşusu Hasret Orpak, “Akciğerlerinde buzlanma vardı. 7 Mart’ta hastaneye yatacaktı. Kendisi için teneffüs aygıtı alınmıştı. Bakıcısı sabah bana gelip, ‘Ablam uygun değil’ dedi. Bunun üzerine yanına gittim, kalp masajı yaptım lakin geç kalınmıştı. Ambulansı çağırdım. Gelen tabibin söylediğine nazaran teneffüs yetmezliğinden ömrünü kaybetmiş. Biz birbirini seven komşulardık” dedi.

‘AKREP NALAN’ LAKABI NEREDEN GELİYOR?
‘Akrep’ lakabını 1978 yılında aldı. Oynadığı at yarışında altılı tutturduğu atın isminin ‘Akrep’ olması ve o devir gazete manşetlerinde gündem olan Nalan Duman’ın lakabı ‘Akrep Nalan’dan esinlenerek etrafı tarafından tekrar bu isimle seslenildi. İlerleyen yıllarda bu lakabı sahne ismi olarak kullanmaya devam etti.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Ünlü sanatçı Akrep Nalan’ın mirası ortaya çıktı! için yorumda bulun

    Ünlü sanatçı Akrep Nalan’ın mirası ortaya çıktı! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ünlü sanatçı Akrep Nalan’ın mirası ortaya çıktı! için ilk yorumu yapabilirsin.