Urla Belediyespor’da antrenör Hakan Yiğit ile Caitlin Jenkins’in tartışması olay oldu

Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi’nde (TKBL) 23 maçta 6 galibiyet, 17 yenilgiyle 13’üncü sırada bulunan Urla Belediyespor’da antrenör Hakan Yiğit, idari takım ve ekibin ABD’li oyuncusu Caitlin Jenkins ortasında yaşanan olay tartışma yarattı. Ocak ayında transfer olup 6 maçta 17.6 sayı, 17.1 ribaund, 1.7 asist ortalamasıyla en tesirli ismi olduğu kulüple meseleler yaşayan 24 yaşındaki Jenkins, Yiğit ve idarecilerle ortasındaki gerginliği cep telefonuyla kaydedip toplumsal medyada yayınladı. 

Ekibin mağlup olduğu maçın ardından soyunma odasında basketbolcularına konuşma yaptığı sırada daha evvel oyundan çıkıp maça devam etmeyen Jenkins’in üzerini değiştirip odadan çıkmak istemesine sonlanan Yiğit, ABD’li oyuncuya, “Ben oyundan çık dediğim vakit çıkacaksın, bu senin elinde değil. Ben konuşmamı bitirdikten sonra kadroyla birlikte çıkacaksın. Küme düşüyoruz farkında mısınız” dedi. Bu anları telefonuna kaydeden Jenkins, ısrarla çıkmak isteyince Yiğit oyuncuya, “Kes sesini otur şuraya” deyip akabinde oyuncu ısrarlarını sürdürünce ağır küfürlü reaksiyon göstererek odadan çıkardı.

Diğer bir görüntüde bir kulüp yöneticisinin soyunma odası önünde kendisini itmesiyle yere düştüğü manzaraları de paylaşan Jenkins, görüntüye, “Türkiye’ye gitmeyin” notunu düştü. Jenkins, olaydan evvel idman esnasında tekrar cep telefonuyla imaj almasına antrenör Yiğit’in kızarak, öbür oyunculara seslenip, “Antrenmanda telefon olmayacak. Sen neyi çekiyorsun. Kızım beni tahrik ediyor, al şu telefonu elinden” demesini de paylaştı. Jenkins, toplumsal medyada gündem olan görüntülerin akabinde şiddete uğradığını belirtirken, kulüp ise açıklama yaparak oyuncunun idman ve maçlarda disiplinsiz haller sergilediğini, son olayların akabinde kendisiyle ilgili türel süreç başlatıldığını belirtti.  

JENKINS: HÜCUMA UĞRADIM 

ABD’li oyuncu Caitlin Jenkins, Urla Belediyespor’da iki kere atağa uğradığını lisana getirdi. Jenkins, toplumsal medyada, “İdmanda telefonda menajerimle konuşuyorum diye sonlandı. Birinci atakta koç beni itti, bileğimden tuttu, bırakmadı ve telefonumu almaya çalıştı. Gitmeme de müsaade vermedi. Menajerime salondan çıkacağımı söyledim fakat bana profesyonel olmamı ve salonda kalmamı söyledi. Koçu salonun dışına çıkardıklarında kapıları yumruklayıp beni yakalamaya, arbede etmeye çalışıyordu. Menajerim Türk’tü ve onların tarafındaydı. Bu yüzden onu kovdum. Yeni bir menajerim var” dedi.   

ABD’li oyuncu, “İkinci atakta genel menajer beni itti. Hastaneye gitmem gerekti, bana süreksiz bir beyin sarsıntısı geçirdiğimi ve belimi incittiğimi söylediler. Bu itmenin ve başımın duvara çarpmamın görüntüsü. O vakitten beri ayrılmak istiyorum.  Eğer kulüple anlaşamazsam beni mayıs ayına kadar özgür bırakmayacaklarını ve öbür bir kadroya gidemeyeceğimi söylediler. Tek yaptıkları bana saygısızlık etmek ve köle üzere davranmak. Bir daha asla. 20 sayı ve 20 ribauntla oynuyordum. Konuta gönderilmeyi bekliyorum. Para ödemesinde de 2 hafta geciktiler. Ekip arkadaşlarıma ödeme yapmaları bir ay sürdü” açıklamasını yaptı.  

KULÜP ŞİKAYETÇİ OLDU

Urla Belediyespor ise Jenkins’in saha içi ve dışında disiplinsiz halleri olduğunu savunarak oyuncuyla ilgili tüzel süreç başlatıldığını belirti. Urla Belediyespor’un açıklamasında şu sözler yer aldı: 

“Oyuncumuz Caitlin Mikayla Jenkins’in geçtiğimiz günlerde toplumsal medyada yaptığı gerçekçi olmayan ve atlet ahlakıyla bağdaşmayan paylaşımları nedeniyle kulübümüz bu açıklamayı kamuoyuna ve basketbol topluluğuna yapmak zorunda kalmıştır. Yabancı oyuncumuz Caitlin Mikayla Jenkins kadromuza katkı sağlamak hedefiyle 10.01.2022 tarihinde transfer edilmiştir. Mukaveleye nazaran kendisine tam donanımlı özel daire, konut interneti, ulaşım ve Türk GSM sınırı temin edilmiştir. Oyuncunun 2022 Ocak ayı fiyatı ödenmiş olup bununla birlikte birçok mukavele dışı talebi yerine getirilmiştir. Jenkins, ülkemize geldiği günden bu yana ekip oyuncularımıza ve teknik çalışanımıza problemler yaşatmaktadır. Jenkins daima idmana geç kalmakta olup kendisini konutundan özel araçla idmana getiren grup arkadaşlarının kadro idmanlarına geç kalmasına neden olmuştur. Öte yandan idmanlara nizamlı gelmek yerine alışveriş merkezlerine gitmeyi tercih etmiş, idmandan sonra kendisini meskene götüren kadro arkadaşının şahsi aracına yumruk atmıştır.

Teknik heyetin verdiği taktikleri hiçbir vakit tam olarak dinlememiş, idmanlarda kulaklık takmayı ya da telefonuyla ilgilenmeyi tercih etmiştir. Ayrıyeten yakın vakitte oynadığımız bir maçın sonunda rakip gruba saygısızca davranmış, koç kendisini taktik gereği oyundan almak istediğinde çıkmamak için direnmiş, hakemin uyarısı üzerine kenara gelmiş, oyundan çıkınca da ekip benchine oturmayıp soyunma odasına gitmeyi tercih etmiş, sonraki süreçte de salon kapılarını tekmeleyerek salona geri gelmiştir. Tıpkı maçta da koç onu tekrar oyuna almak istemiş olsa da kendisi oyuna girmeyi reddetmiştir. Son oynadığımız maç sonrası oyuncularımıza, teknik heyetimize hakaretler ve küfürler etmesi sonucunda yaşanan olaylar yargıya intikal etmiş ve kulübümüz tarafından C. M. Jenkins hakkında tüzel süreç başlatılmıştır. 

Burada bahsedilenlerin tamamı onlarca şahit önünde yaşanmış olup yaşanan olaylar tutanak altına alınmıştır. Artık ise kulübümüz toplumsal medya aracılığıyla C. M. Jenkins tarafından lekelenmeye çalışılmaktadır. Bütün yaşananlara karşın kulübümüz, C. M. Jenkins ile menajeri vasıtasıyla düzgün niyetle mutabakat yapmaya çalışmaktadır. Öte yandan kulübümüz C. M. Jenkins’in toplumsal medyadaki palavralarına son vermediği ve bu nedenle kendisiyle muahede sağlanamadığı takdirde yasal haklarını sonuna kadar kullanacaktır. 76 yıllık bir spor kulübü olarak, kulübümüze transfer olduktan sonra edindiğimiz bilgiler doğrultusunda geçmişi cürümlerle dolu, saygısız, yalancı ve istikrarsız bir kişinin kulübümüze ve Türk sporuna leke sürmesine müsaade vermeyeceğiz.” 

YİĞİT: MEKSİKA’YA GİTMEK İÇİN YAPIYOR 

ABD’li oyuncuyla gerginlik yaşayan antrenör Hakan Yiğit, kendi toplumsal medya hesabından Jenkins’in daha evvel kendisine İngilizce ağır küfürler ettiği görüntüyü paylaştı. Yiğit, oyuncuya Meksika’dan teklif olduğunu, ayrılmak için sorun yarattığını, daha evvel de kulüp liderine, “Siz istediğimi yapmazsanız sizi çıldırtmak için her şeyi yapacağım. HAAHAAHAAA, size âlâ şanslar” halinde bildiri attığını savundu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Urla Belediyespor’da antrenör Hakan Yiğit ile Caitlin Jenkins’in tartışması olay oldu için yorumda bulun

    Urla Belediyespor’da antrenör Hakan Yiğit ile Caitlin Jenkins’in tartışması olay oldu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Urla Belediyespor’da antrenör Hakan Yiğit ile Caitlin Jenkins’in tartışması olay oldu için ilk yorumu yapabilirsin.