Valerien Ismael: Yanlışlar olunca savunmada nasıl oynadığınız fark etmiyor

Müsabakanın ikinci yarısında çok fırsat yakaladıklarını söyleyen Valerien Ismael, “Maalesef bu gece bu türlü oldu. Daha değişik sonuç, performans göstermek isterdik. Biraz dönemin özeti üzere oldu. Daha farklı bir oyun oynamayı isterdik. Analizimizi yapacağız ve daha âlâ olmaya çalışacağız” diye konuştu.

“HATALAR OLUNCA SAVUNMADA NASIL OYNADIĞINIZ FARK ETMİYOR”
İkinci yarıda bulabilecekleri bir golle oyuna dönebileceklerini lakin bunu başaramadıklarını söz eden Ismael, “Maçı kaybettik. Futbolda bu var. Kusurlar oluyor. 3’lü savunma, 4’lü savunma hepsinde yanılgılar olabiliyor. En zoru da bu. Tekrar oyuna dönmek istedik. Bunun için elimizden geleni yaptık. Devre ortasında 1 gol atarsak oyuna tekrar geri dönebileceğimizi kendi ortamızda konuştuk. Taraftarı da gerimize alarak sonucu değiştirebileceğimizi söyledik. 3’lü, 4’lü ya da 5’li oynamak fark etmiyor. Kusurlar olunca savunmada nasıl oynadığınız fark etmiyor” sözlerini kullandı.

“OYUNCULARA FIRSAT VERİP, SONRASI İÇİN KARAR VERECEĞİZ”
Oyuna sonradan dahil olan Emirhan İlkhan ile ilgili de konuşan Ismael, “Emirhan oyuna dahil oldu. Fırsat verdik. Benim vazifem oyuncularımıza talih vermek. Kimin ne yapabileceğini görmek. Dönemin genelinde bunları yaparak karar vereceğiz. Fırsatlar verince kimin ne yapabileceğini görüp, sonrası için karar vereceğiz” dedi.

“YENİ BİR SOLUK GETİRECEK FUTBOLCULARA MUHTAÇLIĞIMIZ OLACAK”
Gelecek dönem gol atan futbolculara gereksinimleri olacaklarını belirten Fransız teknik adam, “Bu kulüp için oynamaktan gurur duyan futbolculara muhtaçlığımız olacak. Lakin bunu yaparken istikrarları de gözetmek zorundayız. Bizi geliştirecek, yeni bir soluk getirecek futbolcular bulmamız gerekiyor. Her maç oyuncuları daha düzgün tanıyoruz. Kimi kararları vermek güç, kimi kararları vermek kolay olacak. Lakin bizim işimiz bu kararı vermek” formunda konuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Valerien Ismael: Yanlışlar olunca savunmada nasıl oynadığınız fark etmiyor için yorumda bulun

    Valerien Ismael: Yanlışlar olunca savunmada nasıl oynadığınız fark etmiyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Valerien Ismael: Yanlışlar olunca savunmada nasıl oynadığınız fark etmiyor için ilk yorumu yapabilirsin.