Valerien Ismael’den maç sonu olay Batshuayi kelamları

Spor Toto Üstün Lig’in 36. haftasında Beşiktaş meskeninde Fenerbahçe ile 1-1 berabere kaldı. Maçın akabinde basın toplantısında açıklamalarda bulunan Beşiktaş Teknik Yöneticisi Valerien Ismael, taraftarlarına dayanakları için teşekkür ederek, “Bu derbi atmosferleri hakkında bilgi sahibiydim, nasıl bir tutku olduğunu biliyordum. Ne manaya geldiğini canlı canlı görmek çok değerli oldu. Çok fazla eksiğimizin olduğu maçtı. 11’de çok fazla futbolcu değiştirdik. Kimilerini kendi mevkilerinde oynatamadık. 5. dakikada bir gol yedik sonra penaltı kaçırdık. İstediğimiz bu değildi. Daha sonrasında gerçek mantaliteyi gösterdik ve maça tekrar ortak olduk. Birinci yarı ziyadesiyle fırsatlar bulduk. İkinci yarının birinci 20 dakikasında olağanüstü oynadık kadro olarak. Beşiktaş’ı gelecekte bu türlü görmek istiyorum. Rakibe basan, nefes aldırmayan olarak. Bunu geleceğe yaymayı çok istiyorum. Larin birinde direğe takıldı, daha sonra karşı karşıya kaçırdı. Maalesef galibiyeti getirecek golü atamadık. 3 puanı hak etmiştik” dedi.

“Gol atacak forvete gereksinimimiz var”

Oyun yapısına ve transfer konusuna değinen Ismael, “Önümüzdeki sene gol atacak forvet oyuncusuna gereksinimimiz olacak. Son iki maçta çok fırsat bulduk, gol olması gereken fırsatlar elde ettik. Önümüzde 2 maç var. Buna hazırlanırken önümüzdeki döneme da hazırlanmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

“Penaltıyı Ghezzal’ın kullanması için seslendim”

Batshuayi’nin penaltıyı kullanmasıyla ilgili soruyu cevaplayan Valerien Ismael, “İki penaltı kaçırdıktan sonra bir sonraki penaltıyı atmak için sebep yoktu. Ghezzal’ın kullanması için seslendim. İkinci penaltıda o sorumluluk aldı. Transfer konusunda çok fazla işimiz var. Gerçek futbolcuyu bulmak bizim için çok kıymetli olacak. Bu hususta çok hassas olacağız” tabirlerini kullandı.

“Vida ile ilgili karar vermedik”

Bir basın mensubunun Vida’nın durumu hakkındaki sorusuna karşılık veren genç teknik adam, “Vida ile ilgili verilmiş karar yok. Son iki maça hazırlanacağız” yanıtını verdi.

“Emirhan çok âlâ performans gösterdi”

Genç oyuncuların performansı ve oynatmak istedikleri oyunla ilgili konuşan, “Bu bizim yapmak istediğimiz bir şey. Hazır olduğunu düşündüğümüz oyunculara baht vereceğiz. Gençlerin Ghezzal ile birlikte sahanın en güzellerinden olduklarını söyleyebilirim. Emirhan çok uygun performans gösterdi. Ersin çok uygun bir karakter gösterdi. Beşiktaş için bu türlü oyuncular olması kıymetli. Bizim için bu husus bir gaye. Bazen deneyime muhtaçlığımız olacak lakin bu bahsettiğimiz bahiste bir hedef” dedi.

“Sezon başı kampında altyapıdan oyuncuları dahil edeceğiz”

Orta alanda daha fazla denetim sahibi olmak için 10 numarada Ghezzal’ı kullandıklarını söyleyen Ismael, “Rakibin zafiyeti olduğunu gördük. Ghezzal’ın kalitesinden faydalanmaya çalıştık. Son iki maçta uygundu bence. Bunu antrenmanlarda daha çok hazırlayarak çalışmamız gerekiyor. Gençleri değerlendireceğiz. Dönem başı kampına altyapıdan arkadaşları dahil edeceğiz. Hali hazırda birtakım futbolcular özelinde bilgim var. Birtakım arkadaşları değerlendireceğiz kampta. Hazır olduğuna eminsem şayet egzersizlerde kıymetlendirebiliriz ya da 11’de alana sürebiliriz” tabirlerini kullandı.

 

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Valerien Ismael’den maç sonu olay Batshuayi kelamları için yorumda bulun

    Valerien Ismael’den maç sonu olay Batshuayi kelamları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Valerien Ismael’den maç sonu olay Batshuayi kelamları için ilk yorumu yapabilirsin.