‘Yargı’da sürpriz gelişme! Zafer’in katili ortaya çıktı

Kanal D dizisi ‘Yargı’, 24 Nisan Pazar akşamı yayınlanan 30’uncu kısmı ile dorukta yer aldı. Yeni kısım, AB kategorisinde 9.33 reyting ve yüzde 26,05 izlenme hissesi, 20+ABC1 kategorisinde 8.60 reyting ve yüzde 23.37 izlenme hissesi, Total kategorisinde ise 6.33 reyting ve yüzde 17.98 izlenme hissesi elde ederek, tüm kategorilerde birinci oldu. Sevilen imal, aldığı yüksek izlenme oranı ile birebir vakitte AB kategorisinde haftanın birincisi oldu.

SON BÖLÜMDER NELE OLDU?

Eren’in (Uğur Aslan) Zafer’e (Ali Seçkiner Alıcı) üç el ateş edildiğini fark etmesi, cinayetin seyrini değiştirdi. Cinayet mahallinde üçüncü bir şahsın varlığına dair kuşkuları giderek artan Pars (Mehmet Yılmaz Ak) ve Eren, bu kanıtın üzerine gitme kararı aldı. Akıllara gelen birinci isim Serdar (Eray Ertüren) olurken, Serdar’ın sorgulanacağını duyan ve kendisinden bir şeyler sakladığından şüphelenen Yekta (Uğur Polat) soluğu Serdar’ın yanında aldı. Serdar bir şeyler sakladığını inkar etse de izleyenler, Zafer’in vefatına sebep olan kurşunları Serdar’ın sıktığına tanıklık etti.

Çınar (Arda Anarat) ve Metin’in (Hüseyin Avni Danyal) saf olma ihtimallerine dayanamayan Ceylin (Pınar Deniz), Metin’in tutuklu yargılanması için dilekçe verirken, birebir vakitte Yekta’yı neden ele vermediğini Pars’a açıkladı. Karşılığında ise Yekta’nın yaptıklarının bedelini ödemesi için Pars’tan yardım kelamı aldı.

BEKLENMEDİK ATAK

Ilgaz’dan (Kaan Urgancıoğlu) bir seçim yapmasını isteyen Ceylin, bu davaya hiçbir formda müdahil olmadığı takdirde Ilgaz’la bir arada olmaya devam edebileceklerinin altını çizdi. Hissettiği vicdan azabı ve mahcubiyetle yeterlice ezilen Ilgaz ise Ceylin’i tercih etti.

Davada yaşanan gelişmeler ve ortaya çıkan üçüncü şahıs kuşkusu Ceylin’i mecnuna döndürdü. Hırsını Ilgaz’dan çıkartan ve onun da hatalı olduğunu söyleyen Ceylin, Ilgaz’ın beklenmedik bir atağıyla karşılaştı. Ceylin’in kendisine ve ailesine olan öfkesinin dinmeyeceğinden emin olan Ilgaz meskeni terk etti.

Vakit atlamasının yaşandığı final sahnesinde; Eren’in, cinayet kuşkusuyla Ceylin’i göz altına almaya gelmesi tansiyonu düzgünce arttırdı. Ceylin’in eski müvekkili Çağdaş (Orkun Can İzan), bir arada kaçtığı sevgilisi Cansu (Birce Bircan) ve Ilgaz ile Derya’nın (Şükran Ovalı) birlikte baktığı belgedeki öldürülen hakim ortasındaki bağın ne olduğuna dair gizem giderek yükseldi.

OYUNCU TAKIMI

Ay İmal imzalı Yargı’nın takımında; Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz ile bir arada Hüseyin Avni Danyal, Uğur Polat, Cezmi Baskın, Mehmet Yılmaz Ak, Zeyno Eracar, Uğur Aslan, Arda Anarat, Şükran Ovalı, Pınar Çağlar Gençtürk, Başak Gümülcinelioğlu, Nilgün Türksever, Onur Özaydın, Hasret Çakar Yalçınkaya, Beren Işık Karadiş, Zeynep Atılgan ve Merve Ateş yer alıyor.

Sema Ergenekon’un kaleminin Ali Bilgin’in rejisiyle buluştuğu Yargı dizisi, yeni kısmıyla her pazar akşamı saat 20.00’de Kanal D’de.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. ‘Yargı’da sürpriz gelişme! Zafer’in katili ortaya çıktı için yorumda bulun

    ‘Yargı’da sürpriz gelişme! Zafer’in katili ortaya çıktı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ‘Yargı’da sürpriz gelişme! Zafer’in katili ortaya çıktı için ilk yorumu yapabilirsin.