‘Yargı’nın Pars’ı Mehmet Yılmaz Ak: Doğum günümü morgda kutladım!

Yargı dizisindeki performansı ve mesleği ile ilgili samimi açıklamalarda bulunan oyuncu hakkında bilinmeyenleri de Magazin D’ye anlattı. İşte o samimi röportajdan satırbaşları…

Bu vakte kadar daima makûs adam karakterleri oynadınız..

“Dizinin içerisinde ya da sinemanın içerisinde berbat üzere görünebilen lakin benim daima düzgün bulduğum sebepleri olan karakterler oluyor. Yoksa oynayamazsınız.”

Başlarda sevmiyorlardı Pars’ı, bunun hakkında neler söylemek istersiniz?

“Dizilerde genelde şöyle bir şey oluyor. Birinci dört kısma kadar izleyici karakteri tanımıyor. Sonra sevecek tarafını bulabiliyor. Ayrıyeten bir karakterin sevilmesi elzem değildir, sevilme yedebilir. Kâfi ki onun öyküdeki rolü gerçekleştirebilsin. “

Ancak şuan Pars deyince akan sular duruyor…

“Öyle oluyor gerçekten… Karavanın önünde beşerler oluyor, sahiden şaşırıyorum. O kadar popülermiş. Pars’ın ismine çok sevindim sahiden.”

Biraz da Mehmet Yılmaz Ak’ı tanıyalım. Neler yapıyorsunuz? Hobileriniz var mı? En son duyduğum kadarıyla bir resime ilginiz var.

“Ben resime birkaç yıl evvel pandemiyle başladım. Geceleri uyuyamadığım vakitlerde görüntü açıp izlerdim. Bob Ross görüntülerini tekrardan izleyeyim bir nostalji olsun derken yirmi otuz kısım falan izledim. Sonra gaza geldim ve ‘ben bu şeyleri yaparım’ dedim. Denedim nitekim yapabiliyormuşum. Sonra resime merak sardım ve dijital fotoğraflar üretmeye başladım. Ondan sonra akrilik çalışıyorum, yağlı boya çalışıyorum. Hayal dünyamdaki şeyleri resmediyorum. Bundan da keyif alıyorum.”

Yakın bir vakitte doğum gününüzdü…

“Evet 36 yaşıma bastım. Yeni yaşımdan ötürü da heyecanlıyım. Sevdiklerimle birlikte çok memnunum. Teşekkür ederim.”

Pekala doğum günü anısı desem. Hiç unutamadığınız bir doğum günü anısınız var mı?

“Evet var, bir doğum günümü bir sinema çekiminde morgda kutladım.”

Nasıl oldu anlatır mısınız?

“Bir morg çekimimiz vardı. O günde benim doğum günümdü. O çekim bittikten sonra imal takımı elinde pastayla morga girip ‘’İyi ki doğdun Mehmet’’ dedi .Çok garip değişik bir şey olmuştu.”

Kızdınız mı pekala?

“Tabii biraz garip olmuştum. Morgda neden doğum günü kutluyoruz. Hiç gerek yok işimizi yapalım çekelim ve gidelim.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. ‘Yargı’nın Pars’ı Mehmet Yılmaz Ak: Doğum günümü morgda kutladım! için yorumda bulun

    ‘Yargı’nın Pars’ı Mehmet Yılmaz Ak: Doğum günümü morgda kutladım! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ‘Yargı’nın Pars’ı Mehmet Yılmaz Ak: Doğum günümü morgda kutladım! için ilk yorumu yapabilirsin.