Yattara gençlere taş çıkardı

Türkiye’de uzun yıllar futbol oynayan ve ismi Trabzonspor ile özdeşleşen İbrahima Yattara, 5 yıl ortadan sonra 61 numaralı Yeşil Çivril Belediyespor forması ile alanlara döndü. Yeşil Çivril Belediyespor’un meskeninde ağırladığı Denizli Yıldızspor maçı için Denizli’ye gelen Yattara, taraftarların ağır ilgisiyle karşılaştı. Maçtan evvel taraftarla üçlü çektiren deneyimli futbolcu, ısındıktan sonra 60. dakikada oyuna girdi. Oynadığı futbolla gençlere taş çıkaran Yattara, 1-0’lık galibiyeti grup arkadaşları ve taraftarlarla kutladı. Fotoğraf çektirmek isteyen taraftarlar, maçın akabinde alanda yoğunluk oluşturdu. Yattara yaptığı konuşmada ise Türk amatörün gelişmesi için oynadığını söyledi.

“Böyle bir proje için memnunum ve birinci maçıma çıkacağım”
Gençlerin profesyonel bireyle oynadığında motive olabileceğini belirten Yattara, “Burada olmak enteresan bir şey lakin amatörde Türk futbolunun gelişmesi için bu türlü bir şey yapıyorum. Bence çok hoş bir şey. Amatör futbolcular hayatında profesyonel futbolcularla oynaması tahminen hayalidir. Ondan ötürü ben bu proje için buraya geldim. Biraz onlar da beni görsün, benimle oynasın. Tahminen bu halde oyunculara motive olabilirim. Bu türlü bir proje için memnunum ve birinci maçıma çıkacağım. Dayanak için buraya geldim. Bu proje inşallah hoş bir şey olacak. Ben buradayım inşallah kazanacağım, lider için geldim ve hoş bir şey. Takviye için geldim burada ve para konuşması olmadı. Ben futbolu çok özledim” dedi.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Yattara gençlere taş çıkardı için yorumda bulun

    Yattara gençlere taş çıkardı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yattara gençlere taş çıkardı için ilk yorumu yapabilirsin.