Yıldız Tilbe’ye ceza talebi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunulan şikâyet dilekçesindeki iddiaya göre, Yıldız Tilbe sosyal medya hesabından yaptığı, ‘saldıran köpek gruplarına bulundukları bölgenin halkı zehirli et versin hepsi gebersin, insan parçalamak nedir ya’ şeklindeki paylaşımı halkı galeyana getirerek suça teşvik etti.

Gözden Kaçmasın

#YILDIZ TİLBE#SOKAK KÖPEKLERİ

Sokak köpekleri için attığı tweet olay olmuştu… Yıldız Tilbe’ye tepki bitmiyorHürriyet.com.tr

Kışkırtıcı söylemlere devam etti

Tilbe’nin kendisine yöneltilen tepkiler nedeniyle söz konusu paylaşımını kaldırdığını dilekçesinde belirten Türkiye Hayvan Hakları Koruma Vakfı’nın hukuk koordinatörü avukat Özlem Yazıcıoğlu, “Bu defa resmi ve sosyal medya hesaplarından yaptığı canlı yayınlarla hayvansever vatandaşlara yönelik ayrıştırıcı, hedef gösterici ve kışkırtıcı söylemlerine devam etmiştir. Yıldız Tilbe’nin hayvanların zehirlenerek öldürülmeleri ve itlaf edilmeleri için halka çağrıda bulunmuş olması suça teşvik ve adres gösterme niteliğindedir. Bu nedenle cezalandırılmasını talep ediyoruz” dedi.

Gözden Kaçmasın

#EBRU ŞALLI#UĞUR AKKUŞ

Ebru Şallı ile Uğur Akkuş belli ki zor günler geçiriyorHürriyet.com.tr

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Yıldız Tilbe’ye ceza talebi için yorumda bulun

    Yıldız Tilbe’ye ceza talebi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yıldız Tilbe’ye ceza talebi için ilk yorumu yapabilirsin.