Yusuf Yazıcı’nın başı belada! Rus basını bu türlü duyurdu

Şampiyonluk yaşadığı Lille ile yeni dönemde istediği forma bahtını yakalayamam Lille, Rus takımı CSKA Moskova’ya transfer olmuştu. Satın alma opsiyonuyla dönem sonuna kadar CSKA forması giyecek olan ulusal futbolcu hazırlık kampında gösteridiği performansla övgü aldı.

BİRİNCİ MAÇLARDA GÖZ DOLDURDU

CSKA Moskova’nın İspanya’daki kampında hazırlık maçlarında forma giyen Yusuf Yazıcı ferdî performansıyla tam not aldı. Çıktığı birinci maçta asist yapan yıldız oyuncu misyon aldığı maçlarda tekniğini konuşturdu. Rus basını Yusuf Yazıcı için, “en üretken oyuncu” yorumunu yaptı.

2 ASİSTLİK PERFORMANS

Lille’den kiralayan CSKA Moskova’da 2 hazırlık maçına çıkan Yazıcı, iki asistlik performans göstererek form tutmaya başladı. Bilhassa teknik yönetici Berezutski saha içinde oyun liderliğini de Yazıcı veriyor.

SATIN ALMA OPSİYONU KONULDU

Rusya Premier Lig gruplarından CSKA Moskova, Lille’de forma giyen Yusuf Yazıcı’yı takımına kattı. Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, deneyimli futbolcunun dönem sonuna kadar kiralandığı ve kontratına satın alma opsiyonu konulduğu kaydedildi.

RUS BASINI YAZDI

Ajansspor’un haberine nazaran; Her ne kadar Yusuf, 3 hazırlık maçında ortaya koyduğu futbolla şimdiden grubun kıymetli bir kesimi olacağını gösterse de Rus basını Yusuf Yazıcı’nın Lille’de yaşadığı meselelerle karşılaşacağına dikkat çekti.

ESKİ HOCALARI ‘SAVUNMA’ KÜLFETİNE DİKKAT ÇEKTİ

Lille’de forma giyerken Yusuf Yazıcı’nın teknik yöneticiliklerini yapan Christophe Galtier ve Jocelyn Gourvennec yıldız oyuncunun oyunun yalnızca atak bölgesinde olduğunu grup savunmasını yapmakta düşünceler yaşadığını belirtmişti.

GERİ DÖNÜŞTE SORUN YAŞIYOR

Rus bobsoccer spor sitesi de CSKA Moskova’nın orta saha yapılanmasını mercek altına aldı. 4-2-3-1 dizilişinde alana çıkan Moskova temsilcisinin orta alanda geriye dönüşlerde sorun yaşadığı ve çok sık kontra atak yediğine değindi.

LILLE’DEKİ İLE BİREBİR SORUN

Yusuf Yazıcı’nın yeni kadrosunun dizilişinde forvet gerisi oynaması bekleniyor. Ardında vazife alan Maxim Mukhin ve Kirill Nababkin’in orta alanda sorun yaşadığına değinen Rus basını grup defansı manasında genel sorun yaşayan Yusuf Yazıcı’nın Lille’de yaşadığı meselelerle yeniden karşı karşıya kalacağına işaret ediyor.

CSKA’DAN SKANDAL PAYLAŞIM

CSKA Moskova’nın Yusuf Yazıcı transferini duyurduğu paylaşım ortalığı karıştırdı. Rus takımının ulusal futbolcunun transferini açıklarken hazırladığı görüntüde yer alan tabirler reaksiyon çekti.

KISA MÜDDETTE YAYINDAN KALDIRILDI

CSKA Moskova Yusuf Yazıcı’nın transferini açıkladığı paylaşımda, “Merhaba Yusuf, seni bekliyoruz neredesin? Mukavele imzalamaya hazırız. Yusuf burası Rusya! Burada çok Natasha var!” sözlerini kullandı. Bu paylaşım kısa mühlet içerisinde büyük reaksiyona neden olurken, kulüp ise paylaşımı yayından kaldırdı.

GENEL YAYIN DİREKTÖRÜ ÖZÜR DİLEDİ

CSKA TV Genel Yayın Direktörü Katerina Kirilcheva hususla ilgili özür diledi. Katerina Kirilcheva açıklamasında, “Medya kümemiz tarafından yayınlanan tanıtım görüntüsü için en içten özürlerimi sunarım. Başlangıçta büsbütün farklı bir senaryo planlandı ve onaylandı, fakat oyuncunun varlığı olmadan gerçekleştirilemezdi. Vaktin az olması nedeniyle bu türlü bir fikir ortaya atıldı ve açıkça görüldüğü üzere uygunsuz bulundu. Bir sefer daha hayranlarımızdan, bilhassa kızlardan ve şahsî olarak Yusuf’tan özür dilerim” tabirlerini kullandı.

KOVULDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan Rus takımında bu paylaşımı yapan kişinin misyonuna son verildiği tez edildi. Yusuf Yazıcı’nın menajeri Adem Cebeci de hususa ait açıklamalarda bulundu ve olayın büyütülmemesi gerektiğini belirtti.

ETİK KONSEYİ’NDEN KARAR ÇIKTI

Ajansspor’un haberine nazaran; büyük reaksiyon çeken görüntüyle ilgili Rusya Futbol Birliği Etik Şurası (RFU) kararını verdi. RFU’dan yapılan açıklamada, görüntüyle ilgili rastgele bir şikayette bulunulmadığı ve bu nedenle de bahsin dikkate alınmayacağı söz edildi.

KONTRATI 2024’TE BİTECEK

Trabzonspor’dan 2019-2020 dönemi başında 17 milyon 500 bin euro bedelle transfer edilen Yusuf Yazıcı’nın Lille ile olan kontratı 30 Haziran 2024’te sona erecek. Deneyimli oyuncunun yeni piyasa kıymeti 15 milyon euro olarak söz ediliyor.

HERKES MİSLİ.COM’DA SEN NERDESİN?

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Yusuf Yazıcı’nın başı belada! Rus basını bu türlü duyurdu için yorumda bulun

    Yusuf Yazıcı’nın başı belada! Rus basını bu türlü duyurdu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yusuf Yazıcı’nın başı belada! Rus basını bu türlü duyurdu için ilk yorumu yapabilirsin.