Zafer Algöz davadan vazgeçti: Sulh olduk!

Damla GÜLER / Milliyet.com.tr
Başrollerinde İbrahim Çelikkol, Kerem Bürsin ve Hikaye Karayel üzere oyuncuların yer aldığı, TMC Sinema İmal imzalı ‘Muhteşem İkili’ dizisi 12’nci kısımda final yaptı. Dizinin final yapmasının akabinde Sinema Televizyon Sendikası bir açıklama yaparak, set çalışanlarının haklarını alamadıklarını söylemişti. Hakkı olan fiyatı alamadığını belirten oyuncu Zafer Algöz, üretim şirketine 153 bin 375 TL’lik alacağı için dava açmıştı.

“TÜM TALEPLERDEN VAZGEÇİYORUZ”
İstanbul Fikri Sınai ve Haklar Hukuk Mahkemesi’nde görülen davaya taraf avukatları katıldı. Duruşmada kelam alan Zafer Algöz’ün avukatı, “Karşı taraf ile sulh olduk. Dava ettiğimiz tüm taleplerimizden vazgeçiyoruz” dedi. Davalı TMC Sinema Üretim şirketinin avukatı ise “Biz de sulh olduk. Davanın reddini istiyoruz” tabirlerini kullandı.

Alınan taleplerin akabinde kararını açıklayan mahkeme, Zafer Algöz’ün davadan feragat etmesi üzerine davayı reddetti.

“İKİ BUÇUK YILDIR OYALANIYORUM”
Evvelki celse duruşmaya katılan Zafer Algöz, 2.5 buçuk yıldır kendisinin oyalandığını tez etmişti. Ünlü oyuncu, “Bizim memleketimizde ne yazık ki adalet yavaş işliyor. 60 yaşındayım, 15 yaşımdan beri oyunculuk yapıyorum. Hayatımda birinci sefer bir yapımcıyla alacak verecek sorunu yüzünden mahkemelik oldum. Sonuçta sadaka istemiyorum. Zira çalıştım, emek verdim. Bu emeğimin karşılığının ödenmesini talep ediyorum” demişti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Zafer Algöz davadan vazgeçti: Sulh olduk! için yorumda bulun

    Zafer Algöz davadan vazgeçti: Sulh olduk! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Zafer Algöz davadan vazgeçti: Sulh olduk! için ilk yorumu yapabilirsin.