Zonguldakspor Kömürspor’dan Ankara Demirspor’a sert reaksiyon

Zonguldak Kömürspor İdare Heyeti, hafta sonu oynanan Ankara Demirspor müsabakası sonrasında, birtakım toplumsal medya paylaşımlarında, Ankarademirspor Teknik yöneticisi ve kimi oyuncularının suçlayıcı paylaşımları sonucunda bir açıklama yaptı. Bu türlü davranarak Ankara Demirspor teknik yöneticisi ve futbolcularının mesleklerini yükseltemeyeceklerine vurgu yapılan açıklamada şöyle denildi. 

“Öncelikle emeğin başşehri Zonguldak, birebir vakitte centilmenliğin ve fair-play ruhunun tüm ögeleriyle alanlara yansıdığı, sporseverliğin de başşehridir. İlgili maçta, maç özeti detaylı incelediğinde de görüleceği üzere, Ankarademirsporlu oyuncuların, kendilerini saha içinde yere bıraktığı her an, kadromuz topu dışarı atmış, ekibimizin gol konumu yaşayabileceği en az 4-5 durumda fair play ruhunu alana yansıtmıştır. Lakin tarafımızın oyuncusu yerde iken, bir çok pozisyonda oyuna ve atak yapmaya devam ettiğiniz, oyunu ısrarla sürdürdüğünüz düşünüldüğünde fair play ruhu konusunda gereken bilgiye sahip olmadığınız anlaşılmıştır. Yeniden ilgili maçta kırmızı kart gören Ankarademirsporlu oyuncunuzun kendini yere atması sonucunda, yeniden topu dışarı atarak fair play örneği gösterdiğimiz lakin ilgili oyuncunun tüm ekibimize ve teknik yöneticimize spor ahlakı ile yakışmayacak derecede küfürler ettiği ve bu sebeple direkt kırmızı kart gördüğü de aşikardır. Grubunuzdan ve teknik heyetinizden birden çok kişinin spor ahlakı ile bağdaşmayan hal ve davranışlarla, küfürler etmesi sebebiyle kırmızı kart görmesi düşünüldüğünde, spor ahlakı konusunda gereğince bilgi sahibi olmadığınızı, bu ahlakın ise idmanla değil de eğitimle gelişebileceğini hatırlatmak isteriz. Harika Lig görmüş birtakım oyuncularınızın açıklamalarına bakıldığında, muhteşem ligden alt liglere kadar sebeplerinin oyuncunun futbol mesleğinin düşüşe geçmiş olmasının değil de, oyuncunun spor ahlakı konusunda eksikliğinden kaynaklandığı anlaşılmıştır.
Gerek ilgili grubunuzun hocası gerek kimi oyuncularınızın düşüşe geçen mesleklerini toparlamak yerine kimi paylaşımlarda bulunarak kamuoyunda göz önünde olmak istemelerinin onların düşüşe geçen mesleklerinin yükseltmeye yetmeyeceğini, Büyük Zonguldakspor tarihine bakıldığında, grubumuzun ismini kullanarak, bir yerlere varmaya çalışanların, bir yerlere varamadan tarihin tozlu sayfalarında yer aldığını da okumanızı tavsiye ederiz.

“ÇİM SULANMA SİSTEMİNİ OYUN ESNASINDA AÇMIŞTINIZ”
İş bu tavsiye ve tekliflerle size Fair Play’ın ne olduğunu hatırlatalım: 06 Ekim 2021 Çarşamba günü ligin birinci yarısında, deplasmanda TCDD Ankara Demir stadyumunda; tarafınızla yapmış olduğumuz müsabakada, oyun ve skor avantajının tarafımıza ilişkin olduğu dakikalarda, maçın ikinci yarısında alanda futbol ile kazanamayacağınızı anlayan kulüp idareniz ve saha yetkililerinizin, grubumuza ilişkin olan saha kısmındaki “çim sulanma sistemini oyun esnasında açarak” tarafımıza ilişkin olan kısmı maç esnasında sulayarak, kalecimiz ve defans oyuncularımızın yanılgı ve topa ıska geçmesi ismine alanımızı suladığını, kale alanımız ve kendi yarı alanımızın inanılmaz derecede sulamaya maruz bırakıldığını, bu durumun yaklaşık 1-2 dakika sürdüğü, maçın hakem dörtlüsü, gözlemci ve temsilcinin bu duruma gerekli müdahaleyi vaktinde yapamadığı fotoğraflarda de anlaşılmaktadır. Ligin birinci yarısında ekibimize bunları yapmışken, fair play ruhundan
bahsetmeyenlerin bu hafta fair play ile ilgili açıklama yapmasının ne derece dengeli olabileceğinin takdirinin siz sayın spor severlerin takdirine bırakmaktayız.

Bu prestijle; Grubumuzun ismini içeren ve tarihe ismini şampiyonluklarla yazdırmış teknik yöneticimiz hakkında yapmış olduğunuz soyut savlara dayalı paylaşımların, tarafınıza bir şey kazandırmayacağını, maçların alanda kazanılacağını, grubumuza yapılan sözlü-yazılı her hangi bir hücuma nasıl sessiz kalmadıysak, bu hafta yaşanılan bu duruma da sessiz kalamayacağımızı, hatırlatırız.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Zonguldakspor Kömürspor’dan Ankara Demirspor’a sert reaksiyon için yorumda bulun

    Zonguldakspor Kömürspor’dan Ankara Demirspor’a sert reaksiyon için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Zonguldakspor Kömürspor’dan Ankara Demirspor’a sert reaksiyon için ilk yorumu yapabilirsin.